Federata e Tenisit tė Kosovės pret tė pranohet me tė drejta tė plota nė Federatėn Europiane tė Tenisit nė fund tė muajit mars

Federata e Tenisit tė Kosovės pret tė pranohet me tė drejta tė plota nė Federatėn Europiane tė Tenisit nė fund tė muajit mars

Bordi i Federatës Europiane të Tenisit ka vendosur që aplikimi i Federatës së Tenisit të Kosovës me të drejta të plota të votohet nga delegatët e Ansamblesë së Përgjithëshme të kësaj organizate që do të...

Shpallja e mė tė mirėve nė tenisin e Kosovės pėr vitin 2014 - Hotel Sirius 7 Janar ora 11:00

Shpallja e mė tė mirėve nė tenisin e Kosovės pėr vitin 2014 - Hotel Sirius 7 Janar ora 11:00

Federata e Tenisit e Kosovës (FTK) të mërkurën më 7 janar do të bëjë shpalljen e më të mirëve në tenisin e Kosovës për vitin 2014. Në këtë manifestim do të shpërblehen tenistët, klubet,...

“Tenis pėr tė gjithė” nė Sheshin “Nėna Terezė” nė Prishtinė

“Tenis pėr tė gjithė” nė Sheshin “Nėna Terezė” nė Prishtinė

Në organizim të Organizatës së Pavarur për Edukim Sportiv në Kosovë (OESK) dhe në bashkëpunim me Federatën e Tenisit të Kosovës (FTK) më 05.11.2014 (e mërkure) në Sheshin “Nëna Terezë” në...

Prizreni dhe Prishtina finalist tė Kampionatit Ekipor tė Kosovės nė Tenis

Prizreni dhe Prishtina finalist tė Kampionatit Ekipor tė Kosovės nė Tenis

Tenistët prizrenas arritën të plasohen në finalen e kampionatit ekipor të Kosovës në tenis. Ata në gjysmëfinalën që u zhvillua sot në Prizren e mundën ekipin Sporek nga Gjakova me rezultat 4-0. Ekipi i Prizrenit në...

KLUBI TENISIT “RILINDJA” ORGANIZOI TURNIRIN KUQ, PORTOKALLTĖ DHE GJELBĖRT

KLUBI TENISIT “RILINDJA” ORGANIZOI TURNIRIN KUQ, PORTOKALLTĖ DHE GJELBĖRT

Klubi i Tenisit “Rilindja” të Dielen, më 18 Tetor 2014 organizoi turneun kuq, portokalltë dhe gjelbërt për grupmoshën 10 vjeç e përfundi me vajzat dhe djemtë e klubeve kosovare të tenisit. Në këte turne morren pjesë 35...