Forta Morina me fitore në çifte të turneut ndërkombëtar “Tirana Open 2023”, J30!

  • Maj 18, 2023

Po zhvillohet turneu ndërkombëtar i nivelit ITF World Tennis Tour Juniors “Tirana Open 2023“, J30, i cili po mbahet në Tiranë, Shqipëri.

Tenistja, Forta Morina ka shënuar fitore në çifte të turneut, ku së bashku me bashkëlojtaren Marie Vervecken (BEL) mposhtën dyshen maqedonase Ivana Milkova/Ana Stojanova, me rezultat 6:4, 6:4.

Urime dhe suksese!

Share this post