Categories
Lajmet

[:sq]KT Arena organizon kete fundjave turnet U12/U14[:]

[:sq]

24 Shkurt 2020

Kete fundjave me 29 Shkurt- 03 Mars K.T. Arena ne bashkepunim me FTK organizojne turnet per grupmoshen U12& U14, ne Llapnaselle.


ORGANIZIMI

Drejtori i turneut: Edon Ademi

Mob: +383 44 97 09 08
MËNYRA DHE KUSHTET E PARAQITJES

Email: edon.ademi99@gmail.com

CC:tour@tenniskosova.com

Email attachment: ID apo Pasaportë (vetëm herën e parë)

Afati i paraqitjes: 28.02.2020 16:30

Shorti publikohet: 28.02.2020 18:00h

Orari publikohet: 28.02.2020 21:00h

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa kampione ne “TK Akademja Aerodrom U16″[:]

[:sq]

24 Shkurt 2020

Vesa Gjinaj zuri vendin e parë ne turneun “Tennis Akademja Aerodrom” per kategorine U16 qe u mbajt ne Shkup te Maqedonise.

Vesa Gjinaj (KOS) mposhti ne finale kundershtaren Iva Daneva (MKD) 6:3 6:1.

Shume urime Vesa!

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Perfaqesues te FTK u takuan sot me perfaqesues nga “Cherry Sport”[:]

[:sq]

24 Shkurt 2020


Sot perfaqesues Federates se Tenisit te Kosoves u takun me perfaqesues nga “ Cherry sport & Cherry Cup Skopje”, nje qender kjo per edukim dhe zhvillim te sportit te tenisit ne Maqedoni.


Ne takim u prezantua puna e “Cherry Sport” dhe u diskutua rreth mundesise per bashkepunim drejte zhvillimit te sportit te tenisit specifikisht per moshat e reja ROG. Krahas saj u diskutua per mundesine e organizimit ten je turneu minitenis “Cherry Cup Prishtina” per promovimin e sportit, krahas atyre qe mbahen ne Maqedoni dhe Beograd.


Nder te tjerash e rendesishme ishte edhe mundesia per realizmin e nje projekti zhvillimor 3 deri 5 vjecar si dhe mundesine per jetesimin e nje projekti te tille ne kushtet aktuale ne te cilat gjendet tenisi ne Kosove.
Detajet e ketij takimi do te i’u prezantohen edhe klubeve ne takimin konsulativ qe pritet te mbahet me 07 Mars, ku do ti mirepresim edhe qendrimet e klubeve rreth ketij bashkepunimi te mundshem.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Fresk Sylhasi arrin ne finalen ne “TK Akademija Aerodrom U16″[:]

[:sq]

24 shkurt 2020

Edhe tenisti yne Fresk Sylhasi u plasua ne finalen e turneut TK Akademja Aerodrom U16 qe po mbahet ne Shkup-Maqedoni.

Fresku mposhti kundershtarin e tij Darko Kolevski ne gjysmefinale me rezultat 6:2 6:4.

Shume suksese ne finale!

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj shpallet Shprese Olimpike 2020 nga KOK[:]

[:sq]

24 Shkurt 2020

Tenistja jone Vesa Gjinaj eshte perzgjedhur Shprese Olimpike 2020 nga Komiteti Olimpik i Kosoves.

Gjinaj do te perfitoje burs mujore nga ky program, ndersa falenderojme perzemerisht KOK dhe MKRS per perkrahjen

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa finaliste ne turneun “TK Aerodrom U16″[:]

[:sq]

24 shkurt 2020

Ne turneun TK Akademja Aerodrom U16 qe po mbahet ne Shkup-Maqedoni tenistja jone Vesa Gjinaj sot arriti te mposhte kundërshtaren e saj Iva Kuzmanovska ne gjysmefinale me rezultat 6:4 6:4.

Veses i urojme suksese ne finale!

[:]
Categories
Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 08-2020[:]

[:sq] [:]
Categories
Lajmet

[:sq]Slobodan Petrović kampion i turneut “Arena Seniors 2020″[:]

[:sq]

23 Shkurt 2020

Slobodan Petrović zene vendin e pare ne turneun “Arena Seniors 2020, +35”, pasi mposhti ne finale Vershim Hatipi.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Arena Seniors + 35[:]

[:sq]

23 Shkurt 2020

Sot po vazhdojne garat e dites se dyte te turneut ” Arena Seniors 2020, +35″.

Ne gjysem finale do te ndeshen:

– Naim Shehu kd Vershim Hatipi
– Slobodan Petrović kd Senad Jusufi.

Suksese garuesve!

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Granit Bajraliu kampion i turneut të Pavarësisë[:]

[:sq]

17 shkurt 2020

Granit Bajraliu zuri vendin e parë në turneun “Turneu i Pavarësisë 2020”. Ai në finale, pas një loje tejet të mirë nga të dy lojtarët, mposhti Besart Halimin me rezultat 6:2 6:1.

Shume urime për Granitin!

[:]