Categories
Lajmet

[:sq]Sporek Open U12 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]2017 14&Under Performance Programme[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Davis Cup 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosova ne Garen Boterore Davis Cup 2017[:]

[:sq]Kosova per here te dyte merr pjese ne garen boterore Davis Cup e cila do te mbahet ne Sozopol te Bullgarise duke filluar nga data e neserme.
Ne kete gare do te marrin pjese 15 shtete. Shorti eshte hedhur sot dhe Kosova do te perballet ne grup me Malin e Zi, Irlanden dhe Andorren.
I urojme tenisteve tane suksese ne kete gare.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Përmbyllet me sukses turneu i tenisit Ulqini Bowl 2017[:]

[:sq]Në bashkëpunimin e klubit të tenisit Bellevue dhe Komunës së Ulqinit u mbajt turneu Ulqini Bowl 2017.
Turneu arriti të mbledh më tepër se 80 garues , prej atyre më të vegjëlve deri tek kategoritë U10, U12, dhe U14.
Pjesa kualifikuese e turneut u mbajti ditën e shtune , kurse gjysmëfinalet dhe finalet u mbajtën sot gjatë ditës..
Edhe pse pershtypjet e pjesmarrësve kanë bërë që të gjithë të ndihen si fitues , ne do ti permendim fituesit sipas kategorive:
U10 – Vajzat U10 – Djemt
Vendi i I – Altea Hajrizi (Mitrovic) Vendi i I – Skender Katana (Ulqin)
Vendi i II – Dejza Shabi ( Peja) Vendi i II – Borin Britaj ( Durrës )
U12 – Vajzat U12 – Djemt
Vendi i I – Aja Broqi ( Peja ) Vendi i I – Eno Hasa ( Durrës )
Vendi I II – Masa Najdanova Vendi I II – Jon Jakupi ( Prishtina )
U14 Vajzat U14 – Djemt
Vendi i I – Vesa Gjinaj ( Prishtina ) Vendi i I – Skerdi Hasa ( Durrës )
Vendi i II – Masa Najdanova Vendi i II – Albert Makoviq ( Ulqin)

Per foto, klikoni ketu

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ulqini Bowl 2017[:]

[:sq]

[:]