Categories
Lajmet

[:sq]Bitola 2016 – U12[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Blearta Ukehaxhaj rangohet ne poziten e 356 ne Tennis Europe[:]

[:sq]Blearta S. Ukehaxhaj dhe fituesja e turneut ne Cungu open u14 i cili u mbajt ne Ulqin.Blearta doli e 7 a e ketij turneu dhe fitoj 20 pike.Me 65 piket e grumbulluara ne TE rangohet ne poziten e 356 qe eshte suksesi me i mire i nje kosovare.Sfidat vazhdojne

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]8 lojtare nga Kosova marrin pjese ne turneun te Evropes “BITOLA Open 2016 U12″[:]

[:sq]Turneu po mbahet ne Bitola te Maqedonise.
Djemte te cilet marrin pjese jane
1. Bleron Ukehaxhaj
2. Melos Nallbani
3. Fresk Sylhasi
4. Arbin Koro
5. Drinor Shamolli
Tek vajzat marrin pjese:
1. Vesa Gjinaj
2. Forta Morina
3. Aja Broqi
Ju deshirojm suksese te gjithe tenisteve Kosovar.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Seminari i trajnerave ITF Level 1[:]

[:sq].

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]FED CUP[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]”VIP Tournament 2016″[:]

[:sq]Sot u zhvilluan lojet e fundit te turneut “VIP Tournament 2016” ne fushat e tenisit ne Germi.
Ne turne morren pjese 22 lojtare nga Kosova dhe jasht Kosoves, dhe u zhvillua me sukses.
Ne finale Patrick Entiene mposhti Mejdi Rexhepin pas nje loje mjaft te mire.
Falenderojm te gjithe pjesemarresit dhe shikuesit.

[:]