Vesa Osmani dhe Filip Pavić fitues te turneut Sporek Open U12

  • Maj 12, 2018

Ka perfunduar turneu Sporek Open ne bashkepunim me FTK i cili u mbajte ne terenet e tenisit ne Prizren.

Lojrat me rezultate te ndryshme , kthimi ne loje nga deshprimi tek motivi per te fituar , koha e luhatshme me diell dhe shi e bene kete turne mjaft interesant per garuesit dhe te pranishmit.
Sporek Open ka mbyllur garën për kategorinë femra me kampionen Vesa Osmani e cila mposhti Rea Nuka me rezultat 6:4 4:6 10:6, në kategorinë meshkuj, finalen e fitoj Filip Pavić kundër Semi Kito me rezultat 6:0 6:2.

Per foto KLIKO

Share this post