VESA GJINAJ NË XHIRON E DYTË NË KUALIFIKIME TË EDDIE HERR, J1 BRADENTON

  • Nën 30, 2021

Kanë filluar ndeshjet kualifikuese për shortin kryesor në turneun ndërkombëtar Eddie Herr, J1 Bradenton i cili po mbahet në Florida, USA.

Tenistja Vesa Gjinaj në xhiron e parë të kualifikimeve ka arritur të mposhtë tenisten nga USA, Juliette Nask me rezultat 7:6(4) 6:0.

Urime dhe suksese për Vesen!

Share this post