Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi zune vendin e pare ne Masters U16 – 2019

  • Nën 14, 2019

10 Nentor 2019

Perfunduan garat e turneut Masters 2019 per grupmoshen U16 te cilat u mbajten sot dhe dje ne fushat e tenisit “Enes Nallbani” ne Karagaç-Peje.

Vesa Gjinaj ne kategorine vajza zuri vendin e pare pasi mposhti ne finale Aja Broqin, ndersa tek djemt vendin e pare e zuri Fresk Sylhasi ndersa Diell Mehmedi u pozicionua ne vendin e dyte.

Javen e ardhshme me 16-17 do te zhvillohen garat Masters- Adult, te fundit per kete vit kalendarik.

Share this post