Categories
Lajmet

[:sq]Yllka Hyseni triumfon në Gjakovë turneun U-16 për femra[:]

[:sq][:]

[:sq]Yllka Hyseni tenistja që jeton dhe ushtron në Danimarkë, është fituese e turneut të tenisit kategorisë U-16 për femra që u mbajt në Gjakovë. Yllka gjatë tërë turneut tregoj lojë bindshëm më të mirë se të gjitha tenistët tjera. Yllka në finale ishte më e mirë se tenistja nga Gjakova Fiona Polloshka me rezultat 6:1. Turneu u organizua nga klubi i tenisit Sporek nga Gjakova.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.