Categories
Lajmet

[:sq]Turneu i hapur ‘Perlat Voshtina” ne Tirane[:]

[:sq][:]

[:sq]Prej dates 3 deri me 8 dhjetor ne Tirane u mbajt turneu i hapur ‘Perlat Voshtina”, ku fitues doli Flavio Dece (tenisiti numer nje i Shqiperis), cili ne finale mposhti Granit Bajraliun (tenisti numer 2 i Kosoves) me rezultat 2:1 me seta (3:6, 6:3, 6:4) , pas nje loje shume interesante me plot poena atraktiv.
Loja finale u nderpre disa here, shkaku i shiut dhe nderprerjes te energjise.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.