Categories
Lajmet

[:sq]Sporek Open ROG[:]

[:sq][:]

[:sq]Turneu Sporek Open ROG u mbajte diten e shtune me daten 21.10.2017.Ne kete turne ishin 30 tenisere te rinje dhe shume te talentuar.Turneu u mbajte ne fushat e tenisit ne Brestovik,Peje ku kushtet per organizim ishin shume te mira.
Rezultatet e finaleve :
Topi kuq: Rea Gojani vs Marsa Berisha 11:9,
Diar Ymeri vs Juan Michelena 10:4
Topi portokall:
Medlina Mislimi vs Tiara Berisha 10-7,3-10,7-4,
Yll Smakolli vs Ian Broqi 10:3,10:6 (Orange)
Topi i gjelberte:
Salko Rama doli me i miri ne grupin e tij pa asnje humbje duke lene vendin e dyte per Adriatik Halitin, ndersa te vajzat finalja ndermjet Altea Hajrizit dhe Dejza Shabit ka mbetur e pa perfunduar.
Klubi tenisit Sporek-Gjakove falenderon te gjithe pjesmarresit,Federaten e Tenisit te Kosoves, Klubin e Tenisit Peja ,Rifat Kasapollin dhe ne veqanti Kreshnik Arifin per mirpritjen dhe ndihmen gjate turneut.

Fotot nga turneu KLIKO

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.