Categories
Lajmet

[:sq]Sot u mbajten garat Red dhe Orange te turneut “Gjakova Kids 2019″[:]

[:sq][:]

[:sq]24 Gusht 2019

Sot u mbajten garat Red dhe Orange te turneut “Gjakova Kids 2019”, organizuar nga K.T. Gjakova.

Ne garat Red tek vajzat vendin e pare e zuri Morea Dreshaj e cila ne finale mposhti Hana Veselin me rezultat 3:7 7:2 9/7.

Ne orange tek vajzat Mei Hasanaj zuri vendin e pare kunder Dorela Bunjaku, ndersa tek djemt Erion Prizreni kunder Ares Rexha.

Neser duke filluar nga ora 12:15 nisin garat green. Turneu po zhvillohet ne fushat e tensit “Enes Nallbani”, ne Karagaç- Peje.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.