Categories
Lajmet

[:sq]Prishtina SENIOR TOUR 2010 40+, 22-24 May 2010[:]

[:sq][:]

[:sq]Me daten 22-24 Maj 2010, ne terrenet e KT Prishtina u mbajt turneu “Prishtina Senior and Veterans Open 2010”. Morren pjese 16 teniste dhe ne pergjethsi, mbarevajtja e turneut shkoi mire. Ne gjysemfinale kaluan: Shkelzen Domi, Gezim Mehmeti, Abedin Bahtiri dhe Mejdi Rexhepi. Pas 2 meqeve interesante gjysemfinale me plot kthesa, ne finale hyne Domi dhe Rexhepi. Finalja u mbajt ne mbremjen e dites se hene dhe u luajt nen reflektore. Meqi final ishte dukshem me i forte se te gjitha meqet tjera dhe nga te dy lojtaret, u pane poena interesante.
Turneun e fitoi Mejdi Rexhepi, i cili ngadhenjeu kunder Shkelzen domit me rezultat 6:4 dhe 7:5

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.