Categories
Lajmet

Përfunduan edhe garat e vajzave të grupmoshës U12

13 Gusht 2020


Përfunduan edhe garat e vajzave të grupmoshës U12


Sot në fushat e tenisit të K.T. Rilindja janë zhvilluar garat e vajzave U12, me ç ‘rast në finale arritën tensitet Altea Hajrizi nga K.T. Trepça dhe Meldina Mislimi nga K.T. Kalaja. Tenistja Altea pas një loje shumë të mirë arriti të mposhtë kundërshtaren e saj Meldina Mislimi në finale me rezultat 7:5 6:2.
Përveç garave U12 u mbajtën edhe xhirot e para të kategorisë Adult (M), ku u ndeshën:


-Granit Bajraliu kd Durim Morina 6:0 6:1-Fresk Sylhasi kd Arian Ibrahimi 6:2 RET – Meldin Mustafi kd Art Baruti 6:4 6:3-Melos Nallbani kd Besart Halimi 6:2 7:6 (4)


Nesër në gjysmëfinale do të ndeshën:


– Granit Bajraliu kd Fresk Sylhasi- Meldin Mislimi kd Melos Nallbani
Tutje po vazhdojnë edhe garat e kategorisë +35.


Rezultatet e plota i gjeni në linkun më poshtë:


https://courthive.com/live/FTK