Categories
Lajmet

[:sq]Ne Gjakove perfundoi U-14 dhe U-16 per femra[:]

[:sq][:]

[:sq]Në organizim të klubit Sporek në Gjakovë u mbajt turneu për femra në kategoritë U-14 dhe U-16. Fituese ne kategorinë U-14 doli Fiona Polloshka nga klubi Sporek që në finale ishte më e mirë se Anesa Mustafa e klubit Trepça nga Mitrovica me rezultat 9:4. Ndërsa në kategorinë U-16 më e mira në këtë turne ishte Agona Shporta nga Prizreni që në finale triumfoi kundës Anesa Mustafës nga Mitrovica me rezultat 6:3, 7:5.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.