Categories
Lajmet

[:sq]Kosovo – Congo 2-0[:]

[:sq][:]

[:sq]18 prill 2019

Paraqitje e mrekullueshme e perfaqesues tone ne Fed Cup 2019.

Tenistet Donika Bashota dhe Arlinda Rushiti arriten perseri fitore gjate ndeshjes me Congon.

Donika Bashota mposhti kundershtaren e saj Gloire Mfoumouangana 6:4 6:2, ndersa Arlinda Rushiti mposhti Victoire Mfoumouangana 6:1 6:2.

Kosovo – Congo 2-0

Bravooooo ekipaaa!

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.