Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Pavaresia Open-2018”- Veteran[:]

[:sq][:]

[:sq]30 nentor 2018

Ka perfunduar turneu “Pavaresia Open-2018” per kategorine Veteran, i cili u mbajte ne Tirane- Shqiperi.

Ne finale u ndeshen Genci Cakciri dhe Tedi Beni, ku vendin e pare e zuri Cakciri pasi mposhti Tedi Benin me rezulatet 7: 6(2) 6:4.

Nga Kosova Mejdi Rexhepi arriti deri ne gjysmefinalen e turneut, i cili me pas u mposht nga kundershtari i tij Tedi Beni. Ndersa Naim Shehu arriti deri ne qerekfinalen e turneut.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.