Categories
Lajmet

[:sq]ITF/Tennis Europe Training Camp for players U12 & Development Championship for players U14[:]

[:sq][:]

[:sq]Gjatë 10 diteve te kaluara Përfaqësueset U-12 dhe U-14 të Kosovës në tenis qëndruan në Antalia ku morren pjesë kampin e organizuar nga Tennis Europe dhe ITF e poashtu ishin pjesëmarrës në turnetë e organizuara në kategoritë përkatëse.
Përfaqësuesja e U-12 përbëhej nga Melos Nallbani, Forta Morina dhe trajneri Osman Reçica ndërsa pjesë e ekipit Përfaqësues U-14 ishin Vesa Gjinaj, Aja Broqi, Bleron Ukëhaxhaj, Fresk Sylhasi të drejtuar nga trajneri Sami Ukëhaxhaj.
Puna e Përfaqësueses U-14 në Antalia është koncentruar më shumë në kampin stërvitor ku ligjëruan trajnerë të dëshmuar nga Rajoni dhe Evropa e nuk munguan as rezultatet e mira në turne.
Në anën tjetër Përfaqësuesja U-12 morri pjesë edhe në turneun zyrtar GD Cup të organizuar nga ITF e vlen të ceket që Melos Nallbani në xhiron e parë mposhti tenistin vendas Kaan Akdogan e me pas u ndal nga bartësi i parë dhe favoriti kryesor letonezi Artjoms Afanasjevs.
Ishte kjo një eksperiencë shumë e mirë e tenistëve më të talentuar kosovarë nga të cilët pritet që në një të ardhme shumë të afërt ta perfaqesojne Kosoven në mënyrën më të mirë të mundshme.

Kliko per foto

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.