Categories
Lajmet

[:sq]Granit Bajraliu fiton turneun e tenisit ne Shqiperi[:]

[:sq][:]

[:sq]Tenisti 20 vjeqar nga Prishtina, Granit Bajraliu fitoi turneun e hapur “Perlat Voshtina” që u mbajt në Tiranë, Shqipëri.
Graniti në finale u takua me tenistin nga Tirana Genc Çakshiri. Pas një takimi të fortë dhe interesant Granit Bajraliu fitoi me rezultat 6 : 4, 6 : 4.
Në turneun në Shqipëri morrën pjesë 5 tenistë nga Kosova. Udhëtimi i tyre u sponzorizua nga Departamenti i Sporteve të Kosovës dhe nga Federata Shqiptare e Tenisit.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.