Categories
Lajmet

[:sq]Fillim pa befasi në Dielli TEB Open 2009[:]

[:sq][:]

[:sq]Prishtinë, 13 qershor – Pa ndonjë befasi të veqant ka kaluar dita e parë në turneun e tensisit për senior, Dielli TEB Open 2009. Turneu për herë të parë është duke u mbajtur në terrenet e NIC Holding në Muzakaj në shtresën e barit artificial, që po ashtu ishte risi për shumë tenist të klubeve më të mira të Kosovës. Të gjithë bartësit të cilët kanë qenë në aksion të shtunën në ditën e parë të turneut kanë kaluar pa problem pengesat e para. Megjithatë pritet që në xhiron e dytë të shënohen befasi. Bartësi i parë dhe i dytë i tuneut, Behar Kurteshi (Fitues i tri viteve te fundit ne Dielli Open) dhe Granit Bajraliu (fitues i turneut Perlat Voshtina ne Tirane para dy javesh) kaluan xhiron e parë pa lojë. Perveq ketyre dyve pritet qe ne sfiden per Kupen e madhe te turneut me te mire te Kosoves ne tennis, Dielli TEB Open 2009 te kyqet edhe ish-kampioni I Kosoves, Jeton Hajdari I cili eshte duke treguar loje shume te mire, dhe poashtu oshte fituesi i katerfisht i keti turneu.
Rezultatet e xhiros së parë të Dielli TEB Open 2009:
Ekrem Hajdari – Vendim Bytyqi 3:6 ,6:0 ,6:3 Shkumbin Lajçi – Diamant Hajrullahu 7:6,7:5 Besart Halimi – Zahir Rama 6:3 ,2:6 ,6:3 Bekim Ramku – Visar Behrami 6:3 ,6:4 Burim Gashi – Agim Abazi 6:1 ,6:1 Durim Morina – Art Grubi 6:3 ,6:0 Bajram Ibrahimi – Petrit Reçica 6:1, 6:4 Osman Reçica – Leotrim Latifi 7:6 ,7:6 Naim Shehu – Besart Reçica 6:0 ,6:2 Jeton Hajdari – Arber Xani (Hajdari fitoi pa lojë, Xani i lënduar) Argjent Lecaj – Agim Gjocaj (Lecaj fitoi pa lojë, Gjocaj nuk u paraqit) Dardan Sopiani – Vigan Hoxha (Sopiani fitou pa lojë, Hoxha i lënduar) Shkumbin Hoxha – Genc Morina të dielën Arian Ibrahimi – Burim Çitaku të dielën

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.