Categories
Lajmet

[:sq]EUROKOS Open 2017 – ROG[:]

[:sq][:]

[:sq]Perfundoj me sukses turneu Eurokos Open 2017. Ne kete turne qe zgjati dy vikende morren pjese rreth 35 femije nga Kosova, Shqiperia dhe Ulqini.
Sot perfundoj kategoria Green ku njekohesisht ishte kategoria e fundit e turneut Eurokos Open 2017.
Tek vajzat ne finale Altea Hajrizi mposhti Dejza Shabin me rezultat 4:1,5:3.
Ndersa te djemte, mysafiri i turneut nga Ulqini, Skender Katana e mposhti ne finale Filip Pavic bindshem me rezultat 4:0,4:0.

Eurokos Open 2017 ne kategorine e portokallet.
Tek vajzat fituese doli Liza Lika ku mposhti Meldina Mislimin ne finale.
Ndersa tek djemte fitues doli Maniyay Maibam ku e mposhti ne finale Yll Smakollin.

Eurokos Open 2017 – topi i kuq.
Fituese ne kategorine e vajzave doli Rea Gojani pasi mposhti Yaysana Maibam ne finale.
Ndersa tek djemte, fitues doli Sufjan Baruti qe ne finale mposhti Diar Ymerin pas nje loje mjaft interesante.

Fotot nga turneu KLIKO

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.