Categories
Lajmet

[:sq]Arbenita Maliqi dhe Morena Brajshori, fituese te Trofeut “Kosovo Ladies Open 2011″[:]

[:sq][:]

[:sq]Perfundoi edicioni I dyte I turneut te tenisit “Kosovo Ladies Open 2011” Ne kete turne pjesmarrese ishin 24 teniste nga Kosova dhe diaspora . Turneu u organizua nga Federate e tenisit te Kosoves me bashkpunim me klubit e tenisit Prishtina. Ne krahasim me viti e kaluar turneu ishte nje nivel shum me te laret dhe u treguan shum ndeshje interesante. Turneu u mbajt ne 3 kategori .Te shtunen pasdite u zhvillua finalja e dysheve ku u takuan Dijedona Lipaj dhe Anesa Mustafa kunder Anduena Latifi dhe Arbenita Maliqi ne kete meq triumfuan dyshja Lipaj & Mustafa me rezulltat 2:0 ne sete 6:1, 6:3 Te diellen perfunduan edhe dy finalet e tjera: Finalja e pare u luajt ajo nen moshten 18 Vjeqare ku u takuan Morena Brajshori dhe Marigona Sejdiaj ne kete meq fituese doli Brajshori pasi qe fitoi 2:0 ne sete 6:3, 6:1 Finalja e dyte u zhvillua ne ora 17:00 ajo ne kategorin mbi 18 vjeq (Senioret) dhe zgjati rreth 1 ore e 45 minuta ne kete finale u takuan Arbenita Maliqi fituese e viti te kaluar dhe Dijedona Lipaj pas nje meqi te barazpeshuar me me shum fat ishte Maliqi dhe fitoi 2:1 ne sete 7:5, 0:6, 6:4 dhe keshtu per se dyti her Maliqi mbrojti titullin.

[:]

Leave a Reply

Your email address will not be published.