Po vazhdojne garat e turneut ” Prishtina Open 2019″

  • Kor 10, 2019

10 Korrik 2019

Po vazhdojne garat e turneut ” Prishtina Open 2019″.

Ne fushat e tenisit prane SH.F. Ismail Qemajli jane zhvilluar garat U12 dhe U14, ndersa ka perfunduar finalja e kategorise U12/ Meshkuj ne mes te Dasar Ymerit dhe Semi Kitos ku pas nje loje shume te mire Semi Kito arriti titullin Kampion per kategorine U12.

Finalja e vajzave per kategorine U12 ne mes te Altea Hajrizi dhe Olta Berisha do te zhvillohet sot nga ora 12:00, ndersa pasdite te do zhvillohet edhe finalja e djemve per kategorine U14 ne mes te Melos Nallbanit dhe Jon Jakupit.

Neser do te vazhdohet me garat e kategorise U16.

Suksese!

Share this post