Po vazhdojne garat e turneut ” Peja Open 2019″

  • Sht 03, 2019

03 Shtator 2019

Aja Broqi dhe Vesa Gjinaj jane dy tenistet qe sot arriten te vazhdojne garen tutje ne single te turnout “Peja Open U16 – 2019”.
Aja Broqi mposhti sot kundershtaren e saj nga Maqedonia me rezultat 6:2 7:6 6(6), nderkaq Vesa Gjinaj kundershtaren nga Shqiperia Gresi Bajri 6:1 4:6 6:1.

Garat po vazhdojne edhe ne double, tek kategoria djem Diell Mehmedi dhe Fresk Sylhahsi arriten tutje pasi mposhten kundershtaret Darko Kolevski dhe Albert Segura Onichtchenko 6:3 6:3, ndersa tek vajzat Forta Morina dhe Maxine Sophie Kammerer u plasuan ne semifinale.

I urojme suksese garuesve tane!

Share this post