Perfundoi Turneu “Sesahr Open”

  • Shk 17, 2016

Turneu ‘Sesahr Open’ filloi me 11shkurt dhe perfundoi ne diten e pervjetorit te pavarsis. Ky eshte turneu i pare i organizuar nga klubi me i ri Sesahr ne kategorin e senioreve. Kete turnir e beri me te veqant organizimi i pare ne histori te tenisit gjate stines se dimrit ku edhe u shtua interesimi i tenistëve me te mirë per pjesmarrje. Fitues i turneut doli Granit Bajraliu i cili ishte më i mirë se rivali i tij, Burim Bytyqi nga Prizreni me rezultat7:5, 6:4 në seta.
Vendi i 3t dhe i 4t u takoi Osman Reçicës dhe Meldin Musafit. Fotot mund ti gjeni ne linkun:

Share this post