Peja Open U16M

  • Maj 05, 2012

Klubi i Tenisit Peja ne bashkepunim me Federaten e Tenisit te Kosoves diten e diele (29 Prill) ka organizuar turneun per kategorine U-16 ne konkurencen e meshkujve ku morren pjese teniste nga Peja,Prishtina,Prizreni dhe Gjakova. Pas meqeve interesante dhe dramatike ne finale jane plasuar Drilon Lata i KT Peja dhe Art Baruti i klubit Sporek nga Gjakova. Ne meqin final Lata deshmoi qe behet fjale per talent te madh duke dominuar ne perballje me Barutin te cilin e mposhti me rezultat bindes 9-3 ne geme. Rezultatet komplete te turneut : 1/4 e finales: Art Baruti (Sporek) – Edon Ademi(Prishtina) 6 – 3 Drilon Lata (Peja) – Lirigzon Latifi(Prishtina) 6 – 3 Festim Ibrahimi (Prishtina) – Meldin Mustafi ( Prizren ) 1 – 6 Benjamen Galani (Peja) – Shpat Kullashi(Peja) 6 – 1 1/2 e finales: Art Baruti (Sporek ) – Benjamen Galani(Peja ) 7 – 5 Drilon Lata (Peja) – Meldin Mustafi(Prizren) 6 – 3 Finalja : Art Baruti (Sporek) – Drilon Lata(Peja) 3 – 9

Share this post