Nigeria siguron fitoren kundër Kosovës

  • Qer 17, 2021

Ka përfunduar meçi i dytë i përballjes Kosovë- Nigeri në Kampionatin Botëror që po mbahet me Vilnius të Lituanisë.

Në meçin e dytë lojtarja jonë Adrijana Lekaj u mposht nga tenistja nga Nigeria Barakat Otinlomo Quadre me rezultat 6-2 4-6 6-0 me këtë rast Nigeria ka siguruar fitoren.

Në lojen double dhe të fundit kundër Nigerisë po përballen Adrijana Lekaj, Donika Bashota kundër Adesuwa Osabuohien e Barakat Otinlomo Quadre.

Share this post