NESËR PËBALLEMI ME NIGERINË

  • Qer 17, 2021

Nesër me fillim nga ora 11:00 do të përballemi me Nigerinë në Kampionati Botëror Billie Jean King Cup 2021, në Vilnius të Lituanisë.

Kosova gjindet ne grupin C, përveç Nigerisë do të përballemi edhe me Lituanin.

Kujtojmë se nëse shënojmë fitore kundër Nigerisë gjasat për Kosovën rriten për vazhdim tutje në garën e eleminimit, më pas Kosova do të ketë edhe përballjen tjetër me Lituanin.

Sot në ndeshjen Lituani- Nigeri, Lituania doli fituese me rezultat 3-0 me meçe.

Vajzave tona ju urojmë shumë fat dhe suksese në ndeshjen e nesërme!

FORCA KOSOVA!

Share this post