Learta Muharremi finaliste në double të turneut ndërkombëtar “Albania Open” U14, Tiranë

  • Sht 14, 2023

Ka përfunduar turneu ndërkombëtar i nivelit Tennis Europe “Albania Open” për kategorinë U14, i cili u zhvillua në Tiranë.

Tenistja Learta Muharremi dhe bashkëlojtarja Zoe Handzo kanë zënë vendin e dytë në këtë turne, ku pasi mposhtën në gjysmëfinale dyshen nga Shqipëria Anjel Hoxha/Ariel Sulovari u ndalën në finale nga dyshja italiane Bianca Francesconi/Francesca Masoni me rezultat mjaft të ngushtë: 7:5 6:4

Urime!

Share this post