Ka përfunduar finalja e vajzave për grupmoshën U14 dhe finalja për Seniors 35+

  • Kor 07, 2020

06 Korrik 2020

Sot ka përfunduar finalja e vajzave për grupmoshën U14 si dhe finalja per “Rilindja Seniors 35+”.


Altea Hajrizi ka zënë vendin e parë në turneun “Rilindja Juniors U14- 2020”, organizuar nga K.T Rilindja, pasi mposhti në finale Meldina Mislimin 6:2 6-7(8) 6:3.


Tek kategoria djem sot përfunduan semifinalet ku ne finale do të takohen Baton Haxhiu kd Filip Pavič.


Ndërkohë që në finalen e “Rilindja Seniors 35+” vendin e parë e zuri Carl Coupet pasi mposhti Slobodan Petrovič me rezultat 2:0 ne sete.

Share this post