Ka filluar turneu i rangut Tennis Europe “Peja Open U16- 2019”

  • Sht 02, 2019

02 Shtator

Aja Broqi dhe Ylli Berisha jane dy garuesit Kosovare qe sot kaluan xhiron e pare ne turneun Peja Open 2019, i rangut Tennis Europe qe per here te pare po zhvillohet ne Kosove.

Ylli Berisha sot mposhti kundershtarin e tij nga Shqiperia Eno Hasa me rezultat 6:3 6:0, ndersa Aja Broqi mposhti Maria Nuova Covato nga Italia me rezultat 7:5 6:4.

Garat single po vazhdojne tutje edhe per tenistet Vesa Gjinaj, Forta Morina, Maria Dukiç, Dea Tafarshiku, Rita Miftari, te cilat pritet te garojne neser.

I urojme suksese tenisteve tane ne turneun e pare Tennis Europe qe po mbahet ne Brestovik te Pejes.

Share this post