Forta Morina ka shënuar fitore në ITF World Tennis Tour Juniors ‘Skopje Open 2022’, J4 Skopje

  • Maj 02, 2022

Ka filluar turneu ndërkombëtar i nivelit ITF World Tennis Tour Juniors ‘Skopje Open 2022’ J4 Skopje, që po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Tenistja, Forta Morina ka shënuar fitore kundër tenistes nga Maqedonia e Veriut, Tina Slamkova me rezultat 6-1 6-2.

Ndërsa në meçet kualifikuese për në shortin kryesor tenisti, Fresk Sylhasi ka eleminuar Mateya Stanisavljevic me rezultat 6-2 5-7 10-4.

Urime dhe suksese!

Share this post