Forta Morina dhe Mal Agushi me fitore në double të ITF World Tennis Tour Juniors ‘Skopje Open 2022’, J4 Skopje

  • Maj 06, 2022

Po zhvillohet turneu ndërkombëtar i nivelit ITF World Tennis Tour Juniors ‘Skopje Open 2022’ J4 Skopje, që po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Tenistja, Forta Morina bashkë me Artina Gashin kanë eleminuar dyshen nga Maqedonia e Veriut, Teona Andova dhe Jana Bozinovska me rezultat 7-5 2-6 10-8.Ndërsa tenisti, Mal Agushi bashkë me Kilian Nuck kanë mposhtur Andy Allen dhe Kacper Krolikowski me rezultat 6-4 6-3.

Urime dhe suksese!

Share this post