Ekipi i tenisit gati per Baku 2019

  • Kor 18, 2019

18 Korrik 2019

Sot ne Hotel Sirius u prezantua Ekipi Olimpik i Kosoves per Festivalin Olimpik Evropian per te rinj (EYOF) Baku 2019, qe mbahet prej 21-27 korrik ne Azerbajxhan.

Kosova do te perfaqesohet me 18 sportist dhe pese sporte, ne mesin e tyre edhe sportin e tenisit.

Ekipi i tenisit qe do ta perfaqesoj Kosoven ne keto lojera jane:

-Festim Ibrahimi, trajner
– Vesa Gjinaj
– Forta Morina
-Melos Nallbani
-Fresk Sylhasi

I urojme fat perfaqesueve tane!

Share this post