-DAVIS CUP 2022.

  • Kor 26, 2022

Kampionati Botëror i Tenisit ‘Davis Cup’, do mbahet në Baku të Azerbajxhan-it, nga data 27 deri më 31 Korrik 2022!

Kosova gjendet në grupin IV (Pool B), së bashku me: Andorën, Azerbajxhanin dhe Maltën. Ndeshjet e këtij Kampionati do fillojnë nesër me datë 27 korrik.

Ekipi ynë përbëhet nga tenistët: Fresk Sylhasi, Granit Bajraliu, Jasin Jakupi, Mal Agushi dhe Vullnet Tashi, në krye me kapitenin Naim Shehu.

I urojmë shumë suksese ekipit!

Share this post