Categories
Gallery Lajmet

[:sq]Development Championships 2020 – U14 dhe Kampi U12[:]

[:sq]

05 Mars 2020


Tenistet tane po e perfaqesojne Kosoven ne Kampionatin Zhvillimor “Development Championships 2020” per grupmoshen U14 qe po mbahet ne Antali, nen organizimin e ITF/TE.


Java e pare e kampionatit ka filluar nderkohe qe sot 2 tenistet tane Olta Bajramaj dhe Semi Kito kane arritur fitore kunder kundershtareve te tyre.
Olta mposhti Maria Martirosyan 6:3 6:4 ne xhiron e pare ndersa Semi Kito mposhti kundershtarin nga Shqiperia Frens Andranji 6:0 6:1


Ne gara po marrin pjese po ashtu tenistet Meldina Mislimi dhe Baton Haxhiu te shoqeruar nga selektori Arian Ibrahimi.


Pervec Development Championships, ne Antali po mbahet edhe Kampi per grupmoshat U12 ku po marrin pjese Dasar Ymeri, Altea Hajrizi dhe trajneri Granit Bajraliu.

[:]
Categories
Gallery

[:sq]Rilindja Juniors U16[:]

[:sq]

02 shkurt 2020

Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi Kampionet e pare te vitit 2020.

Sot ne fushat e tenisit te KT Rilindja u zhvilluan finalet e vajzave dhe djemeve per grupmoshen U16.

Gjinaj mposhti Aja Broqin me rezultat 6:3 6:1, ndersa Fresku mposhti Drinor Shamollin ne finale 6:0 7:6(7).

Turneu i radhes mbahet me 15-17 Shkurt per kategorine Adult organizuar nga KT Rilindja.

[:]
Categories
Gallery

[:sq]U mbajt kuvendi i rregullt per punen 2019[:]

[:sq]

25 Janar 2020
Federata e Tenisit e Kosovës sot ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të punës për vitin 2019.
Në Kuvend murrën pjesë gjithsejtë 26 delegatë të klubeve të tenisit, ndërkaq prezent për të nderuar federatën ishte edhe Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës z. Besim Hasani si dhe Drejtori i Departamentit të Sportit z. Iber Alaj.
Në Kuvend u miratuan:


1. Raporti i punës 2019;

2. Raporti financiar për vitin 2019;

3. Buxheti për vitin 2020.

Ndërkaq u diskutuan edhe çështje tjera të dala nga delegatët prezent.

[:]
Categories
Gallery

[:sq]Ceremonia e Laureateve 2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Masters 2019 – U16[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Best of 2017[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Iniciativa “Tenisi ne shkolla” – “Pavaresia”,[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Best of 2016[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Iniciativa ne shkolla[:]

[:sq]

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Gracanica Kids 2012 – ROG[:]

[:sq]

[:]