BILLIE JEAN KING CUP

  • Kor 04, 2022

Kampionati Botëror i Tenisit për femra ‘Billie Jean King Cup’, po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, nga data 4-10 Korrik 2022!

Kosova gjendet në grupin D, së bashku me Shqipërinë, Namibinë dhe Kenian.

Ndeshjet do të zhvillohen si në vijim:

Nesër, e martë, me fillim nga ora 10:00, Kosova do përballet me Kenian, të mërkurën do përballet me Shqipërinë dhe të enjten me ekipin nga Naimbia.

Kosovën e përfaqësojnë tenistet: Adrijana Lekaj, Donika Bashota, Vesa Gjinaj, Aja Broqi dhe Forta Morina, në krye me kapitenin Osman Reçica.

Ju urojmë shumë suksese vashave tona!

Share this post