Bajraliu dhe Bytyqi ne gjysmefinalen e turneut pranveror adult open 2019

  • Mar 23, 2019

23 mars 2019

Tenistet tane Granit Bajraliu dhe Burim Bytyqi kane arritur ne gjysmefinalen e turneut pranveror adult open 2019 qe po zhvillohet ne Tirane nga Federata Shqiptare e Tenisit.

Sot Bajraliu mposhti bindshem kundërshtarin e tij Genci Cakciri me rezultat 6:2 6:2, ndërsa Bytyqi i dyti tenisit ne Kosove mposhti Genajd Shypheja tenistin nr.1 te Shqiperise me rezultat 3:6 6:4 4:6.4

Neser Granit Bajraliu do te perballet me Mario Zilin, ndërsa Bytyqi me Martin Muedinin.

I urojme suksese përfaqësuesve tanë.

Share this post