Categories
Ranglista

Ranking për të gjitha grupmoshat java 37-2020

Categories
Lajmet

[:en]”Turneu i Pavaresise” mbahet nga 14-17 shkurt[:sq]”Turneu i Pavaresise 2020- A” mbahet me 14-17 Shkurt[:]

[:en]

10 Shkurt 2020


KT Rilindja nga 14-17 Shkurt organizon “Turneun e Pavaresise” per grupmoshen Adult.
Supervajzer i turneut: Arzen Rifati


Mënyra dhe kushtet e paraqitjesEmail:

arian.-@hotmail.comCC:

tour@tenniskosova.com

Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)

Afati i paraqitjes: 12.02.2020 17:00

Shorti publikohet: 12.02.2020 18:00

Orari publikohet: 12.02.2020 21:00.

[:sq]

10 Shkurt 2020

KT Rilindja nga 14-17 Shkurt organizon “Turneun e Pavaresise” per grupmoshen Adult.

Supervajzer i turneut: Arzen Rifati

Mënyra dhe kushtet e paraqitjes
Email: arian.-@hotmail.com
CC: tour@tenniskosova.com
Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)

Afati i paraqitjes: 12.02.2020 17:00
Shorti publikohet: 12.02.2020 18:00
Orari publikohet: 12.02.2020 21:00.

[:]
Categories
Ranglista

[:en]Ranking all age groups w05-2020[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 05-2020[:]

[:en] [:sq] [:]
Categories
Gallery

[:sq]Rilindja Juniors U16[:]

[:sq]

02 shkurt 2020

Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi Kampionet e pare te vitit 2020.

Sot ne fushat e tenisit te KT Rilindja u zhvilluan finalet e vajzave dhe djemeve per grupmoshen U16.

Gjinaj mposhti Aja Broqin me rezultat 6:3 6:1, ndersa Fresku mposhti Drinor Shamollin ne finale 6:0 7:6(7).

Turneu i radhes mbahet me 15-17 Shkurt per kategorine Adult organizuar nga KT Rilindja.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Unik Ramadani fitues i turneut green ne Shkup[:]

[:sq]

02 Shkurt 2020

Unik Ramadani zuri vendin e pare per kategorine Green ne turneun qe po mbahet ne Shkup, ndersa Diar Tigani nga KT Peja arriti deri ne gjysemfinale.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Australian Open 2020[:]

[:sq]

Sofia Kenin dhe Novak Djokovic kampion te Australian Open 2020.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]FTK u kategorizua ne “B”[:]

[:sq]

30 janar 2020

Federata e Tenisit e Kosoves kategorizohet ne “B”.

Federata e Tenisit e Kosoves sot mirepriti lajmin nga Komiteti Olimpik i Kosoves i cili zyrtarisht sot ne nje konference per media paraqiti rezultatet per kategorizimet e sporteve, lojtareve dhe trajnereve.


FTK kaloj pragun me 50,00 pike duke arritur te kategorizohet ne kategorine “B”.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Rilindja Juniors U16 – 2020[:]

[:sq]

29 Janar 2020

Rilindja Juniors per grupmoshen U16 eshte turneu i pare zyrtare i cili do te organizohet nga K.T. Rilindja kete fundjave me 01-02 Shkurt.


Mënyra dhe kushtet e paraqitjes


Email: arian.-@hotmail.comCC: tour@tenniskosova.comEmail attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)


Afati i paraqitjes: 30.01.2020 17:00

Shorti publikohet: 31.01.2020 18:00

Orari publikohet: 31.01.2020 21:00.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj zene vendin e dyte ne Tennis Park, Shkup[:]

[:sq]

28 Janar 2020

Vesa Gjinaj zuri vendin e dyte ne turneun “Tennis Park Skopje” per kategorine U16 qe po mbahet ne Shkup te Maqedonise se Veriut.

Vesa Gjinaj (KOS) vs Jana Stojanova (MKD) 4:6 5:7 .

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj arrin ne finale te turneu TK Tennis Park, Shkup[:]

[:sq]

27 Janar 2020


Ka filluar sezoni i garave 2020 per tenistet tanë.


Ne turneun TK TennisPark U16 qe po mbahet ne Shkup-Maqedoni tenistja jone Vesa Gjinaj sot arriti ne te mposhte kundërshtaren e saj Iva Daneva ne gjysmefinale me rezultat 7:5 4:6 6:1, ndërsa Fresk Sylhasi u ndal ne gjysmëfinale pas humbjes nga tenisti Marko Stoilovski me rezultat 7:5 4:6 5:6.

Gjinaj nesër do te garoje per vendin e pare kundër Jana Stojanova.

[:]