ARTINA GASHI FITUESE E TURNEUT “LADIES OPEN 2022”

  • Gus 08, 2022

Gjatë datave 5-7 Gusht është mbajtur turneu “Ladies Open 2022”, i organizuar nga Federata e Tenisit e Kosovës.Gjatë datave 5-7 Gusht është mbajtur turneu “Ladies Open 2022”, i organizuar nga Federata e Tenisit e Kosovës.

Në finale të turneut u takuan tenistet Artina Gashi dhe Altea Hajrizi, mes të cilave kampione e këtij edicioni të “Ladies Open” doli Artina Gashi duke mposhtur Altea Hajrizin me rezultat 6:1 6:0.

Falenderojmë klubin e tenisit “Prishtina” dhe të gjithë ata që kontribuan në organizimin e këtij turneu!

Urime dhe suksese fitueseve!

Share this post