AJA BROQI DHE SHENDRIT DEARI KAMPIONË TË KOSOVËS PËR VITIN 2022 NË KATEGORINË ADULTS

  • Dhj 16, 2022

jatë datave 3-8 Nëntor 2022 është mbajtur turneu përmbyllës për këtë vit për kategorinë A, organizuar nga Federata e Tenisit e Kosovë, në të cilin u përballën tenistët më të mirë të kësaj kategorie për vajza dhe djem.

➤Te vajzat kampione doli Aja Broqi, gjersa në vendin e dytë u rendit Forta Morina. Ndërsa te djemt kampion u shpall Shendrit Deari, i cili në finale mposhti tenistin Mal Agushi.

Urime të gjithë garuesve për paraqitjen e tyre në gara gjatë këtij viti, duke ju uruar edhe më shumë suksese në vitin e ardhshëm!

Share this post