Categories
Lajmet

[:sq]FTK ofron asistence 2 mujore per 11 trajneret me aktiv te tenisit si pasoje e Covid 19[:]

[:sq]

29 Mars 2020


Bordi Drejtues i FTK-së, si pasojë e gjendjes aktuale të renduar nga pandemia “Covid 19”, gjegjësisht humbjes se të hyrave që ka shkaktuar, ka marrë vendim të ofrojë asistence modeste 2 mujore per 11 trajnerët me aktive te tenisit.


Brenda mundësive buxhetore, trajnerëve gjate javës tjetër do t’iu ndahen nga 150 euro për muajt mars dhe prill.


Trajnerët që përfitojnë nga ky program janë:


1. Arian Ibrahimi

2. Art Baruti

3. Astrit Xerxa

4. Bajram Ibrahimi

5. Burim Citaku

6. Durim Morina

7. Edon Ademi

8. Festim Ibrahimi

9. Granit Bajraliu

10. Kreshnik Arifi

11. Lorik Haxhishabani

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Sot behen 5 vite qe nga pranimi i FTK ne ITF/TE[:]

[:sq]

28 Mars 2020

Sot behen 5 vite qe nga pranimi i Federates se Tenisit te Kosoves ne ITF dhe Tennis Europe.


Falenderojme perzemerisht ITF/TE per bashkepunimin, dhe perkrahjen e vazhdueshme qe pergjate viteve ka dhene ne dobi te ngritjes dhe zhvillimit te tenisit ne Kosove.

[:]
Categories
Ranglista

[:sq]Rankingu i të gjitha grupmoshave, Java 11-2020[:]

[:sq] [:]
Categories
Lajmet

[:sq]Konfirmohet turneu “Peja Open 2020 – U16″[:]

[:sq]

11 Mars 2020

Konfirmohet turneu “Peja Open 2020” i rangut Tennis Europe per grupmoshen U16 qe do te organizohet per here te dyte ne Kosove nga 31 Gusht- 06 Shtator 2020, ne Brestovik- Peje.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Dasar Ymeri ka kaluar xhiron e dyte ne Mikom Open – U12[:]

[:sq]

10 Mars 2020

Tenisti yne Dasar Ymeri ka kaluar edhe xhiron e dyte ne turneun “Mikom Open 2020 – U12”.

Dasari mposhti kundershtarin e tij Leo Svanidze 1:6 6:2 6:2, ndersa neser do te ndeshet me Aren Baybars nga Turqia.

I urojme fat Dasarit ne xhiron e radhes!

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj nenshkoi kontraten per burse olimpike[:]

[:sq]

10 Mars 2020

Vesa Gjinaj nenshkoi kontraten per burse olimpike te mbeshtetur nga Komiteti Olimpik i Kosoves ne bashkepunim me MKRS.

Ceremonia u mbajte sot ne Hotel Sirius, ndersa bursistet pas ceremonise paten rastin te jene pjese e ligjerates se organizuar per anti-doping.

[:]
Categories
Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 10-2020[:]

[:sq]

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Takimi Konsultativ me Klubet e tenisit[:]

[:sq]

07 Mars 2020

Federata e Tenisit sot ka mbajtur takimin konsultativ me klubet e tenisit.

Ne takim murren pjese dhjetra perfaqesues te klubeve te cilet paten rastin te diskutojne brengat, kerkesat por edhe sugjerimet e tyre ne dobi te ngritjes dhe zhvillimit te tenisit.

Nder te tjerash u diskutua per permiresimin e cilesise se garave ne vecanti per kategorine ROG, per infrastukturen, obligimet e klubeve, dhe tema te tjera me interes te gjere.

[:]
Categories
Gallery Lajmet

[:sq]Development Championships 2020 – U14 dhe Kampi U12[:]

[:sq]

05 Mars 2020


Tenistet tane po e perfaqesojne Kosoven ne Kampionatin Zhvillimor “Development Championships 2020” per grupmoshen U14 qe po mbahet ne Antali, nen organizimin e ITF/TE.


Java e pare e kampionatit ka filluar nderkohe qe sot 2 tenistet tane Olta Bajramaj dhe Semi Kito kane arritur fitore kunder kundershtareve te tyre.
Olta mposhti Maria Martirosyan 6:3 6:4 ne xhiron e pare ndersa Semi Kito mposhti kundershtarin nga Shqiperia Frens Andranji 6:0 6:1


Ne gara po marrin pjese po ashtu tenistet Meldina Mislimi dhe Baton Haxhiu te shoqeruar nga selektori Arian Ibrahimi.


Pervec Development Championships, ne Antali po mbahet edhe Kampi per grupmoshat U12 ku po marrin pjese Dasar Ymeri, Altea Hajrizi dhe trajneri Granit Bajraliu.

[:]
Categories
Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 09-2020[:]

[:sq] [:]