Categories
Lajmet

[:sq]FTK u kategorizua ne “B”[:]

[:sq]

30 janar 2020

Federata e Tenisit e Kosoves kategorizohet ne “B”.

Federata e Tenisit e Kosoves sot mirepriti lajmin nga Komiteti Olimpik i Kosoves i cili zyrtarisht sot ne nje konference per media paraqiti rezultatet per kategorizimet e sporteve, lojtareve dhe trajnereve.


FTK kaloj pragun me 50,00 pike duke arritur te kategorizohet ne kategorine “B”.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Rilindja Juniors U16 – 2020[:]

[:sq]

29 Janar 2020

Rilindja Juniors per grupmoshen U16 eshte turneu i pare zyrtare i cili do te organizohet nga K.T. Rilindja kete fundjave me 01-02 Shkurt.


Mënyra dhe kushtet e paraqitjes


Email: arian.-@hotmail.comCC: tour@tenniskosova.comEmail attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)


Afati i paraqitjes: 30.01.2020 17:00

Shorti publikohet: 31.01.2020 18:00

Orari publikohet: 31.01.2020 21:00.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj zene vendin e dyte ne Tennis Park, Shkup[:]

[:sq]

28 Janar 2020

Vesa Gjinaj zuri vendin e dyte ne turneun “Tennis Park Skopje” per kategorine U16 qe po mbahet ne Shkup te Maqedonise se Veriut.

Vesa Gjinaj (KOS) vs Jana Stojanova (MKD) 4:6 5:7 .

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj arrin ne finale te turneu TK Tennis Park, Shkup[:]

[:sq]

27 Janar 2020


Ka filluar sezoni i garave 2020 per tenistet tanë.


Ne turneun TK TennisPark U16 qe po mbahet ne Shkup-Maqedoni tenistja jone Vesa Gjinaj sot arriti ne te mposhte kundërshtaren e saj Iva Daneva ne gjysmefinale me rezultat 7:5 4:6 6:1, ndërsa Fresk Sylhasi u ndal ne gjysmëfinale pas humbjes nga tenisti Marko Stoilovski me rezultat 7:5 4:6 5:6.

Gjinaj nesër do te garoje per vendin e pare kundër Jana Stojanova.

[:]
Categories
Gallery

[:sq]U mbajt kuvendi i rregullt per punen 2019[:]

[:sq]

25 Janar 2020
Federata e Tenisit e Kosovës sot ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të punës për vitin 2019.
Në Kuvend murrën pjesë gjithsejtë 26 delegatë të klubeve të tenisit, ndërkaq prezent për të nderuar federatën ishte edhe Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës z. Besim Hasani si dhe Drejtori i Departamentit të Sportit z. Iber Alaj.
Në Kuvend u miratuan:


1. Raporti i punës 2019;

2. Raporti financiar për vitin 2019;

3. Buxheti për vitin 2020.

Ndërkaq u diskutuan edhe çështje tjera të dala nga delegatët prezent.

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Kuvendi i rregullt 2019[:]

[:sq] [:]
Categories
Lajmet

[:sq]Eshte publikuar Kalendari Dimeror i garave 2020[:]

[:sq]

06 Janar 2020

Eshte publikuar Kalendari Dimeror i garave 2020, i cili perfshine periudhen Janar- Mars 2020.

Turneu i pare per kete sezone do te organizohet nga K.T. Rilindja per grupmoshen U16 me 01-02 Shkurt.

Kalendarin mund ta gjeni permes linkut me poshte:

http://tenniskosova.com/images/uploads/Kalendari_dimeror__2020.pdf

[:]
Categories
Lajmet

[:sq]Nesër fillon ATP Tour 2020[:]

[:sq]02 Janar 2019

Nesër do të fillojë sezoni 2020 i tenisit botëror me garën e re “ATP Tour 2020”, i cili është edhe edicioni i parë i përballje se 24 shteteve në tre qytete të Australisë, Brisbane, Perth, dhe Sidnei.

Garat do të zgjasin dhjetë (10) ditë, nga 03-12 Janar 2020.

Nesër në Brisbane garojnë:
(1)Greqia- Kanada, (2) Gjermania- Australia

Në Perth:
(1) USA – Norvegjia, (2) Rusia – Italia

Ndërsa në Sydnay do të garojnë:
(1) Belgjika- Moldova, (2) Anglia – Bulgaria

Për më shumë detaje të garave mund të qaseni në linkun më poshtë:

https://www.atpcup.com/schedule

[:]