Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Kosova renditet e 127-ta ne rankingun zyrtar të Davis Cup 2019.[:sr]Kosova renditet e 127-ta ne rankingun zyrtar të Davis Cup 2019.[:]

[:sq]27 Nentor 2019

Kosova renditet e 127-ta ne rankingun zyrtar të Davis Cup 2019.

Për dallim nga viti 2018 e renditur në nr 132, këtë vit ajo renditet 5 vende me lartë, e 127-ta.

Sigurisht merita kryesore për këtë rezultat është edhe fitorja e parë historike e Kosovës në Davis Cup 2019, kur mposhti shtetin e Andores me rezultat 2:1

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 47-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 47-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Altea Hajrizi zene vendin e pare ne Albania Open Juniors- U12[:]

[:sq]25 Nentor 2019

Tenistja jone Altea Hajrizi zuri vendin e pare ne turneun “ Albania Open Juniors 2019” per grupmoshen U12, organizuar nga Federata Shqiptare e Tenisit me 23-24 Nentor.

Altea Hajrizi ne finalen e turneut u ndesh me kundershtaren e saj nga Shqiperia Ajri Hoxha, me c’rast pas nje loje shume te mire ajo arriti fitore pas rezultatit 6:4 6:1 duke u shpallur Kampione.

Ne “Albania Open Juniors 2019” kishte gara edhe per grupmoshen U14, U16 ku murren pjese dhjetra tenist nga Kosova.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka filluar “Top Excecutive Meeting 2019″[:]

[:sq]Ka filluar “Top Excecutive Meeting 2019” organizuar nen ombrellen e Tennis Europe ne Madrid.

Federata e Tenisit e Kosoves perfaqesohet ne kete konference me nje delegat.

Fokusi i Konferences bazohet ne punen e TE gjate vitit 2019, si dhe joshja e sponsorizimeve me foles nga La Liga, UEFA, NBA, Adecco.

Konferenca zgjate nga 19-21 Nentor.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 46-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 46-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Gjinaj dhe Bajraliu Kampion te Maters 2019 – Adult[:]

[:sq]17 Nentor 2019

Vesa Gjinaj dhe Granit Bajraliu shpallen Kampiont te turneut “Masters 2019 – Adult”.

Sot dhe dje ne fushat e tenisit ne Prizren jane mbajtur garat e turneut “Masters 2019” per moshen e rritur te kategorise femra dhe meshkuj.

Vesa Gjinaj zuri vendin e pare te Master 2019 ne kategorine vajza ndersa Aja Broqi u shpalle nenkampione duke zene vendin e dyte. Tek meshkujt Granit Bajraliu i cili ne finale u ndeshe me Burim Bytyqin arriti ta mposhte Bytyqin duke zene keshtu vendin e pare.

Turneu “ Masters 2019 – Adult” ishte edhe turneu i fundit zyrtar i kalendarit te garave 2019.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Masters 2019 – Adult[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]z. Mergime Mula merr pjese ne kursin ASMC 2[:]

[:sq]10 Nentor 2019

Dje ka filluar Kursit per Menaxhimin e Avancuar Sportiv ASMC2, organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosoves per here te dyte.

Kete vit ne kurs nga Federata e Tenisit e Kosoves, po merr pjese znj. Mergime Mula, anetare e bordit.

[:]

Categories
Gallery

[:sq]Masters 2019 – U16[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj dhe Fresk Sylhasi zune vendin e pare ne Masters U16 – 2019[:]

[:sq]10 Nentor 2019

Perfunduan garat e turneut Masters 2019 per grupmoshen U16 te cilat u mbajten sot dhe dje ne fushat e tenisit “Enes Nallbani” ne Karagaç-Peje.

Vesa Gjinaj ne kategorine vajza zuri vendin e pare pasi mposhti ne finale Aja Broqin, ndersa tek djemt vendin e pare e zuri Fresk Sylhasi ndersa Diell Mehmedi u pozicionua ne vendin e dyte.

Javen e ardhshme me 16-17 do te zhvillohen garat Masters- Adult, te fundit per kete vit kalendarik.

[:]