Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 39-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 39-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Drinor Shamolli kampion ne turneun “Rilindja Juniors 2019 – U14″[:]

[:sq]29 shtator 2019

Dje ka perfunduar turneu “Rilindja Juniors 2019 – U14”, organizuar nga K.T. Rilindja.

Garat u zhvilluan vetem per kategorine djem, ku Drinor Shamolli zuri vendin e parë pasi mposhti kundershtarin Jon Jakupi ne finale me rezultat 6:2 7:6(3).

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tomislav Jotovski dhe Stefan Micov Stefan janë finalistet e turneut memorial “Enes Nallbani 2019”.[:]

[:sq]28 Shtator 2019

Tomislav Jotovski dhe Stefan Micov Stefan janë finalistet e turneut memorial “Enes Nallbani 2019”.

Sot u zhvilluan garat gjysmëfinale të turneut, ku u ndeshën Tomislav Jotovski kd Granit Bajraliu 6:0 6:2, dhe Stefan Micov kd Ivan Manasov 6:2 4:6 6:1.

Finalja e madhe do te zhvillohet nesër duke filluar nga ora 14:00.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfunduan edhe meçet çerekfinale te turneut memorial “Enes Nallbani 2019.[:]

[:sq]27 Shtator 2019

Perfunduan edhe meçet çerekfinale e dites se sotme te turneut memorial “Enes Nallbani 2019.

-Tomislav Jotovski – Fidan Agushi 6/1 ; 6/1
– Granit Bajraliu – Vedran Radonjanin 6/4 ; 7/6
-Stefan Micov – Martin Muedini 6/0 ; 6/1
-Ivan Manasov – Mario Zili 6/0 ; 6/1

Ne gjysemfinale neser duke filluar nga ora 13:00 perballen Tomislav Jotovski – Granit Bajraliu, ndersa nga ora 15:00 Stefan Micov – Ivan Manasov.

I urojme suksese garuesve!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Amerikani David Haggerty zgjidhet President i ITF edhe për një mandat tjetër.[:]

[:sq]27 Shtator 2019

Amerikani David Haggerty zgjidhet President i ITF edhe për një mandat tjetër.

Sot në Kuvendin Vjetor të Federatës Ndërkombëtare të Tenisit që po mbahet në Lisbonë, Portugali u votua për president dhe anëtarë të bordit, ku presidenti aktual z. David Haggerty fitoi bindshëm me 259 vota ose 60.5%.

Në kuvend u zgjodhën edhe 14 anëtarë të bordit, me mandat 2019-2023.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kryetari Rexhepi po merr pjesë në Kuvendin Vjetor të ITF[:]

[:sq]27 Shtator 2019

Kryetari i Federatës z. Mejdi Rexhepi po merr pjesë në Kuvendin Vjetor të Federatës Ndërkombëtare të Tenisit që po mbahet në Lisbonë, Portugali.

Ky kuvend i ITF-it është i një rëndësie të veçantë sepse është Kuvend zgjedhor për President dhe anëtarë të bordit të ITF, si dhe Kuvend ku pritet të miratohen reformat për Fed Cup.

Kosova në këtë ka të drejtën e një (1) vote si shtet më pak i avancuar në tenis, ndërsa shtetet më me ndikim kanë të drejtë dy (2) dhe maksimum tri (3) vota.

AGM 2019 ka filluar më 24 dhe do të zgjasë deri më 27 shtator 2019.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]U zhvilluan meçet e 1/8 së finales te turneut nderkombetar memorial “Enes Nallbani” :[:]

[:sq]26 Shtator 2019

U zhvilluan meçet e 1/8 së finales te turneut nderkombetar memorial “Enes Nallbani” :

-Tomislav Jotovski – Gjorgji Jankulovski 7/5 ; 6/1 -Fidan Agushi – Muhamed Zulji (dorezim Zulji) -Granit Bajraliu – Darko Kolevski 6/0 ; 6/4 -Vedran Radonjanin – Art Baruti 6/2 ; 6/1 -Mario Zili – Kevin Kaceli 3/6 ; 6/3 ; 6/4 -Ivan Manasov – Berk Bugaric 4/6 ; 6/1 ; 7/6 -Martin Muedini – Besart Halimi 6/4 ; 6/0 -Stefan Micov – Bytyqi Burim 6/0 ; 6/2

Në çerekfinale te premten perballen:

13:00 Tomislav Jotovski – Fidan Agushi 13:00 Granit Bajraliu – Vedran Radonjanin 15:00 Ivan Manasov – Mario Zili 15:00 Stefan Micov – Martin Muedini

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar dita e pare e turneut nderkombetar memorial “Enes Nallbani”[:]

[:sq]25 Shtator 2019

Ka perfunduar dita e pare e turneut nderkombetar memorial “Enes Nallbani” i cili po zhvillohet ne Peje e ku po marrin pjese 24 teniste nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia.

Ne diten e pare u arriten keto rezultate:

-Darko Kolevski – Bato Varfi 6/0 ; 6/1
-Fidan Agushi – Meldin Mustafi ( dorezim nga Mustafi )
-Gjorgji Jankulovski – Naim Shehu 6/0 ; 6/0
-Burim Bytyqi – Burim Çitaku (dorezim nga Çitaku )
-Martin Muedini – Borjan Stefanovski 6/4 ; 6/3 dhe Art Baruti – Mal Agushi 7/5 ; 6/4.

Të enjtën turneu vazhdon me meçe shume cilesore. Nga ora 10:30 zhvillohen 2 meçe : Osman Reçica – Berk Bugarijk , Mario Zili – Edon Ademi .

Ne ora 12:00 nisin duelet : Tomislav Jotovski – Gjorgji Jankulovski dhe Fidan Agushi dhe Muhamed Zulji .

Ne ora 13:30 ne program jane meçet : Art Baruti – Vedran Radonjanin dhe Granit Bajraliu – Darko Kolevski .

Rreth ores 15:00 luhen duelet : Ivan Manasov – fituesi i meçit Reçica/Bugarijk si dhe perballja Kevin Kaçeli me fituesin e duelit Zili / Ademi .

Dita e dyte e turneut nderkombetar “Enes Nallbani” perfundon me meçin ne mes te Besar Halimit dhe Martin Muedinit qe nis ne ora 17:00.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Neser fillon turneu “Enes Nallbani 2019″[:]

[:sq]24 Shtator 2019

Neser fillon turneu memorial “Enes Nallabani 2019” per kategorine Adult, organizuar nga K.T. Peja.

Turneu mbahet ne Karagaç, me 24 pjesemarres nga Kosova, Shqiperia e Maqedonia.

I urojme suksese gareusve!

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 38-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 38-2019[:]

[:sq]

[:]