Categories
Lajmet

[:sq]Peje Open U16 po afrohet.[:]

[:sq]30 Gusht 2019

Peje Open U16 po afrohet.

Të Dielen 01 Shtator duke filluar nga ora 18:15 organizohet hapja Soleme e turneut të rangut Tennis Europe i cili do të mbahet për herë të parë në Kosovë në Brestovik-Pejë nga 02-08 Shtator 2019.

Turneu do të zhvillohet në katër turne, në të dyja konkurrencat me pjesemarres nga Rusia, Greqia, Sllovakia, Italia, Zvicra, Gjermania, Serbia si dhe vendet e rajonit, me rreth 60 garues.

Ju mirëpresim në hapjen soleme si dhe në përcjelljen e drejtëpërdrejtë të kësaj ngjarje madhore.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjtha grupmoshat java 34-2019[:sr]Ranking për të gjtha grupmoshat java 34-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Dje perfundoi turneu “Gjakova Kids 2019”, organizuar nga K.T. Gjakova.[:]

[:sq]26 Gusht 2019

Dje perfundoi turneu “Gjakova Kids 2019”, organizuar nga K.T. Gjakova.

Ne garat green tek vajzat doli fituese Liza Likes e cila ne finale mposhti Andrra Byqin me rezultat 4:2 4:2. Tek djemt vendin e pare e zuri Ervin Doli kunder Diar Ymerit me rezultat 5:4 (5) 2:4 10/2.

Shume urime!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Sot u mbajten garat Red dhe Orange te turneut “Gjakova Kids 2019″[:]

[:sq]24 Gusht 2019

Sot u mbajten garat Red dhe Orange te turneut “Gjakova Kids 2019”, organizuar nga K.T. Gjakova.

Ne garat Red tek vajzat vendin e pare e zuri Morea Dreshaj e cila ne finale mposhti Hana Veselin me rezultat 3:7 7:2 9/7.

Ne orange tek vajzat Mei Hasanaj zuri vendin e pare kunder Dorela Bunjaku, ndersa tek djemt Erion Prizreni kunder Ares Rexha.

Neser duke filluar nga ora 12:15 nisin garat green. Turneu po zhvillohet ne fushat e tensit “Enes Nallbani”, ne Karagaç- Peje.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 33-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 33-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]K.T. Gjakova do te mbaje turneun e pare per kete vit.[:]

[:sq]19 Gusht 2019

K.T. Gjakova do te mbaje turneun e pare per kete vit.

Me 24-25 Gusht Klubi i tenisit Gjakova organizon turneun per kategorine ROG. Turneu do te mbahet ne Peje.

Mënyra dhe kushtet e paraqitjes

Email: federation@tenniskosova.com

CC: astritxerxa@gmail.com

Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)

Afati i paraqitjes për turne: 23.08.2019 @18:00
Afati i paraqitjes fizike (Red): 24.08.2019 @12:15
Afati i paraqitjes fizike (Orange): 24.08.2019 @14:15
Afati i paraqitjes fizike (Green): 25.07.2019 @12:15

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 32-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 32-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Blearta Ukehaxhaj po merr pjese ne turneun “Neocom Open 2019″[:]

[:sq]10 Gusht 2019

Tenistja jone Blearta Ukehaxhaj po merr pjese ne turneun “Neocom Open 2019” per kategorine U18. Ajo sot arriti te mposhte ne kualifikime kundershtaren Matea Dapcevska (Sweden) me rezultat 6:3 6:2.

I urojme suksese Bleartes edhe ne garat tjera!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Jeton Hajdari shpallet kampion i turneut “Rilindja Seniors 2019, +35”.[:]

[:sq]08 Gusht 2019

Jeton Hajdari shpallet kampion i turneut “Rilindja Seniors 2019, +35”.

Dje gjate perballjes me Boyd Mckechnie, Hajdari zuri vendin e pare duke mposhtur Irlandezin, Boyd Mckechnie me rezultat: 6-1 6-0.

Shume urime per Jetonin!


[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 31-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 31-2019[:]

[:sq]

[:]