Categories
Lajmet

[:sq]Stefan Micov nga Maqedonia Veriore shpallet kampion i turneut Dielli Teb Open 2019.[:]

[:sq]29 qershor 2019

Stefan Micov nga Maqedonia Veriore shpallet kampion i turneut Dielli Teb Open 2019.

Sot ne fushat e tenisit te K.T Prishtina, ne Sh.F. Ismajl Qemalji u zhvillua finalja e madhe e turneut Dielli Teb Open 2019 ku Stefan Micov nga Maqedonia mposhti Ivan Manasov po ashtu nga Maqedonia pas nje loje shume te mire me rezultat 6:7 6:4 6:1

Shume urime per Micov.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kampi pergaditore i ekipit U16 per Baku 2019[:]

[:sq]26 Qershor 2019

Nga data 24 Qershor 2019 deri me daten 09 Korrik 2019 nen organizimin e Komitetit Olimpik te Kosoves po mbahet kampi pergaditor per ekipin e tenisit per Lojerat Olimpike per te rinj “EYOF 2019” qe do te zhvillohet ne Baku te Azerbaixhanit.

Ne kampin pergaditore po marrin pjese:

1. Forta Morina- Teniste
2. Vesa Gjinaj- Teniste
3. Melos Nallbani- Tenist
4. Fresk Sylhasi- Tenist
5. Festim Ibrahimi- Trajner

Kampi po mbahet ne Shkup ne klubin Tennis Park, dhe do te zgjase 15 dite.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 25-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 25-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]K.T. Rilindja mposhti K.T. Kalane 3:1 ne garen çerekfinale te Kampionatit Ekipor 2019[:]

[:sq]23 Qershor 2019

Sot ne fushat e tenisit ne Prizren K.T. Kalaja priti K.T. Rilindjen per tu perballur ne garat çerekfinale te Kampionatit Ekipor 2019.

K.T. Rilindja mposhti K.T. Kalane me rezultat 3:1, pas garave single dhe double si me poshte:

– Granit Bajraliu kd Durim Morina (single) 6:4 6:2
-Festim Ibrahimi kd Arbin Koro (single) 6(3):7 4:6
– Arian Ibrahimi kd Alp Zenelaj (single) 6:0 6:0
– Granit Bajraliu & Arian Ibrahimi kd Durim Morina & Arbin Koro 6:3 6:2.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Top Reklama” organizuar nga K.T. Peja per grupmoshat U14.[:]

[:sq]23 Qershor 2019

Ka perfunduar turneu “Top Reklama” organizuar nga K.T. Peja per grupmoshat U14.

Ne kete turne vendin e pare e zuren 2 tenistet e klubit Peja. Aja Broqi ne kategorine vajza mposhti ne finale Maria Dukiç me rezultat 6:0 6:1, ndersa Melos Nallbani mposhti Jon Jakupin me rezultat 6:2 6:1.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Fresk Sylhasi Kampion i turneut Rilindja U16, ndersa Aja Broqi Kampione ne Top Reklama U14[:]

[:sq]22 Qershor 2019

Sot ne finalen e Rilindja Juniors U16, e ngelur kjo nga java e kaluat, Fresk Sylhasi e mposhti Drinor Shamollin 2:0 ne seta, duke u shpallur per here te pare keshtu kampion i nje turneu te kesaj grupmoshe.

Nderkaq ne Pejë, Aja Broqi mposhti në finale Marija Dukiq-in 2:0 ne seta, duke mbrojtur keshtu titullin e kampiones se turneut Top Reklama U14 te fituar edhe vjet.

Tek konkurrenca e meshkujve, Melos Nallbani ne finalen e neserme te Top Reklama U14 perballet me Jon Jakupin.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking për të gjitha grupmoshat java 24-2019[:sr]Ranking për të gjitha grupmoshat java 24-2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]K.T. DielliX me 25-30 Qershor organizon turneun ” Dielli Teb Open 2019″[:]

[:sq]18 Qershor 2019

K.T. DielliX me 25-30 Qershor organizon turneun ” Dielli Teb Open 2019″, per kategorine e rritur meshkuj, ne fushat e tenisit te SH.F. Ismail Qemailji- Prishtine.

Kotizimi: €15.00
Vërejtje: Regjistrimi në FTK për tenistë për vitin 2019 në shumë €5.00 duhet paguar tek organizatori (ose në llogarinë bankare të Federatës 1701-0010-1076-1651) para zhvillimit të ndjeshjes.

SHPËRBLIMET (SINGLE / DOUBLE)
Kampioni: €600 / €100
Finalisti: €300 / €50
Gjysmëfinalistët: €50 / €0

ORGANIZIMI
Drejtori i turneut: Shkëlzen DOMI
Mob: +38344142290

MËNYRA DHE KUSHTET E PARAQITJES

Email: federation@tenniskosova.com
CC: xena@xenini.com
Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)
Afati i paraqitjes: 23.06.2019 @17:00
Shorti publikohet: 24.06.2019 @18:00
Orari publikohet: 24.06.2019 @21:00

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Hotshot Kids 2019″[:]

[:sq]17 Qershor 2019

Ka perfunduar turneu “Hotshot Kids 2019” per grupmoshat ROG, vajza dhe djem, organizuar nga K.T. Hotshot.

Me 15-16 qershor ne fushat e tenisit ne Brestovik u zhvilluan garat nga te cilet dulen keta fitues:

-Red vajza Morea Dreshaj, djem Jan Arinjay;
-Orange vajza Mei Hasanaj, djem Diar Tigani;
– Green vajza Liza Lika, djem Ervin Doli.

I urojme fituesit!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar turneu “Rilindja Seniors 2019” per kategorine +35[:]

[:sq]16 qershor 2019

Ka perfunduar turneu “Rilindja Seniors 2019” per kategorine +35, organizuar nga K.T. Rilindja.

Sot ne finalen e madhe u ndeshen Jeton Hajdari kd Naim Shehu, ku pas nje loje te mire Jeton Hajdari mposhti Naim Shehun me rezultat 6-3 6-0 duke u shpallur Kampion.

[:]