Categories
Lajmet

[:sq]Vesa GJINAJ kaloi edhe xhiron e dyte te turneut ITF “World Tennis Tours J5 Tirana”[:]

[:sq]29 maj 2019

Vesa GJINAJ kaloi edhe xhiron e dyte te turneut ITF “World Tennis Tours J5 Tirana” duke u kualifikuar ne çerekfinale.

Ajo sot ne roundin e dyte mposhti kundershtaren e saj Aengi KUONI (SUI) me rezultat 6:3 6:0.

Bravo dhe suksese Veses!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]K.T. Sporek me 01-02 qeshor organizon turneun per grupmoshat U12.[:]

[:sq]29 maj 2019

K.T. Sporek me 01-02 qeshor organizon turneun per grupmoshat U12.

Turneu do te zhvillohet ne fushat e tensit ne Brestovik-Peje.

MËNYRA DHE KUSHTET E PARAQITJES
Email: federation@tenniskosova.com
CC: lorikhaxhishabani07@gmail.com
Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)
Afati i paraqitjes: 30.05.2019, ora 17:00
Shorti publikohet: 31.05.2019, ora 18:00
Orari publikohet: 31.05.2019, ora 21:00

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tenistet tane po marrin pjese ne turneun Bitola Open -U14[:]

[:sq]Turneu i Tennis Europe, Bitola Open-U14

Melos Nallbani shenoi fitore ndaj Martin Vladeski MKD neser luan ne R16 single dhe çerekfinale ne double.

Drinor Shamolli shenoi fitore ndaj Georgios Saltidis GRE neser luan ne R16 kunder Vrijevic SRB.

Forta Morina KOS / Theodora Kousiou GRE shenuan fitore ne double ndaj Eremina RUS / Moritz GER neser luajne ne çerekfinale kunder Gojkovic/Vaja SRB.

Ju urojme suksese!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kete fundjave me 01-02 qershor K.T. Rilindja dhe K.T. Prizreni do te organizojne turnet e radhes[:]

[:sq]28 maj 2019

Kete fundjave me 01-02 qershor ne Prishtine K.T. Rilindja do te organizoje turneun e radhes “Mjeshtri Open 2019” per kategorine ROG, ndersa ne Prizren K.T. Prizreni organizon turneun per kategorine U16.
MËNYRA DHE KUSHTET E PARAQITJES
Email: federation@tenniskosova.com
Per turneun “Mjeshtri Open ROG” CC: arian.-@hotmail.com
Per turneun ” Prizreni Open U16″ CC: Jetonh71@hotmail.com
Email attachment: Foto ID (vetëm herën e parë)
Afati i paraqitjes: 30.05.2019, ora 17:00
Shorti publikohet: 31.05.2019, ora 18:00
Orari publikohet: 31.05.2019, ora 21:00

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj kaloi xhiron e pare ne turneun “Tirana Open U18″[:]

[:sq]28 maj 2019

Vesa Gjinaj kaloi xhiron e pare ne ITF, turneu Ndërkombtarë i Tenisit “World Tennis Tour J5 Tirana”, ajo mposhti Vittoria Modesti (ITA) 6;2 6;2

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Ka filluar turneu “Tirana Open- U18” dhe “Bitola Open- U14”.[:]

[:sq]28 maj 2019

Ka filluar turneu “Tirana Open- U18” dhe “Bitola Open- U14”.

Dje me 27 maj ka filluar turneu “Tirana Open- U18”, i cili po mbahen ne Tirane. Nga Kosova ne kete turne po marrin pjese Benita Selmanaj, Viola Peja te cilat garuan dje ne kualifikime ku u mposhten, dhe Blearta Ukehaxhaj e Vesa Gjinaj te cilat do te luajne sot ne shortin kryesor.

Tek djemte ne Tirana Open- U18 po merr pjese Jasin Jakupi me flamur te Zvicres, i cili dje u ndesh me Milo Gazivoda duke shenuar fitore me rezultat 7:6 7:6.

Edhe Bitola Open per grupmoshen U14 ka filluar dje ne Maqedoni ku po marrin pjese tenistet tane nga Kosova:

– Forta Morina
-Aja Broqi
-Rita Miftari
-Drinor Shamolli
-Melos Nallbani
– Arbin Koro
– Lonit Nushi

I urojme suksese garuesve!

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking zyrtar për Veteran – 26 maj 2019[:sr]Ranking zyrtar për Veteran – 26 maj 2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Gresi Bajri fituese e turnet Mjeshtri Juniors U14[:]

[:sq]25 maj 2019

Ka perfunduar dita e pare e turneut “Mjeshtri Juniors 2019” per kategorine U14, organizuar nga K.T Rilindja.

Ne finale tek vajzat sot arriten Forta Morina dhe Gresi Bajri, nderkaq vendin e pare e zuri Gresi Bajri nga Shkodra pasi mposhti Forta Morinen me rezultat 6:3 6:2.

Finalja e djemve ne mes te Drinor Shamollit dhe Jon Jakupit do te zhvillohet neser ne oren 10:00.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Vesa Gjinaj kampione ne double te turneut “National Sport Park Open U16″[:]

[:sq]17 maj 2019

Vesa Gjinaj fituese ne double te turneut “National Sport Park Open” per kategorine U16, qe po mbahet ne Tirane nen ombrellen e Tennis Europe.

Vesa Gjinaj (KOS) Hana Sokolovic (CRO)-Alessia Camerano (ITA)Ginevra Gottardi (ITA)
6:1 6:3.

Urime Vesa.

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking zyrtar për Veteran – 19 maj 2019[:sr]Ranking zyrtar për Veteran – 19 maj 2019[:]

[:sq]

[:]