Categories
Lajmet

[:sq]Ka perfunduar dita e pare e turneut “Rilindja Open U16″[:]

[:sq]27 prill 2019

Ka perfunduar dita e pare e turneut “Rilindja Open U16”, organizuar nga K.T. Rilindja.

Sot u zhvilluan garat qerekfinale M&F, ndersa neser do te zhvillohen gjysmefinalet dhe finalja e madhe.

Ne gjysmefinale vajza neser perballen:

-Vesa Gjinaj kd Dea Kuqi
-Forta Morina kd Aja Broqi.

Ne gjysmefinale djem neser perballen:

-Diell Mehmedi kd Jon Jakupi
-Fresk Sylhasi kd Drinor Shamolli.

I urojme suksese garuesve!

[:]

Categories
Lajmet Ranglista

[:sq]Ranking zyrtar për Veteran – 22 prill 2019[:sr]Ranking zyrtar për Veteran – 22 prill 2019[:]

[:sq]

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Me 27-28 prill K.T. Rilindja organizon turneun U16[:]

[:sq]25 prill 2019

Kete fundjave me 27-28 Prill Klubi i Tennisit Rilindja dhe Federata E Tennisit Te Kosoves organizon turneun e rradhes “Rilindja Open 2019” per kategorine U16.

Te gjithe te interesuarit mund te paraqiten permes:
Emaili – arian.-@hotmail.com
Facebook direkt – Arian Ibrahimi

Afati i fundit per paraqitje: e Enjte – ora 17:00

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosova e e katerta ne mesin e 9 shteteve te Fed Cup 2019[:]

[:sq]20 prill 2019

Kosova pas 3 fitoreve sot u mposht nga Lituania, duke u ranguar e katerta (4) ne mesin e 9 shteteve te Fed Cup 2019 per Europe/Africa group III.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosovo – Congo 2-0[:]

[:sq]18 prill 2019

Paraqitje e mrekullueshme e perfaqesues tone ne Fed Cup 2019.

Tenistet Donika Bashota dhe Arlinda Rushiti arriten perseri fitore gjate ndeshjes me Congon.

Donika Bashota mposhti kundershtaren e saj Gloire Mfoumouangana 6:4 6:2, ndersa Arlinda Rushiti mposhti Victoire Mfoumouangana 6:1 6:2.

Kosovo – Congo 2-0

Bravooooo ekipaaa!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosova renditet e dyta me 2 fitore e 1 humbje.[:]

[:sq]17 prill 2019

Arlinda Rushiti mposhti bindshëm Yassemine Boudjadi 6:0 6:3 duke kompletuar kështu hakmarrjen ndaj Algjerisë për humbjen e pësuar vitin e kaluar.

Kosova udhëheq 2:0 ndërkaq meçi i fundit, në çifte, fillon së shpejti.

Kosova renditet e dyta me 2 fitore e 1 humbje.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Perfaqesuesja jone Donika Bashota arriti te siguroi fitoren e trete ne garat Fed Cup 2019.[:]

[:sq]Perfaqesuesja jone Donika Bashota arriti te siguroi fitoren e trete ne garat Fed Cup 2019.

Ajo mposhti kundershtaren e saj nga Algjeria Ines Bekrar bindshem 6:2 6:3.

Sukese te metutjeshme perfaqesuesve tona!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tenistet tane U12 dhe U14 po marrin pjese ne kampin e tenisit ne Ulqin.[:]

[:sq]17 prill 2019

Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14 po marrin pjese ne kampin e tenisit ne Ulqin.

Kampi po organizohet nga klubi i tenisit “Bellvue” ne Ulqin, ne kuader te garave Fed Cup 2019 qe po zhvillohen.

Tenisitet ne kamp po shoqerohen nga trajneret Lorik Haxhishabani dhe Granit Bajraliu.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosovo – North Macedonia 2:1[:]

[:sq]16 prill 2019

Kosovo – North Macedonia 2:1

Arlinda Rushiti ne lojen e dyte kunder North Macedonia mposhti kundershtaren e saj Lina Gjorcheska 6:1 3:6 6:2, duke vene rezultat Kosova – North Macedonia 2 – 1.
Suksese te metutjeshme perfaqesuesve tona!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Foto nga ekipi i Fed Cup 2019[:]

[:sq]Foto nga perfaqesuesit tane ne Fed Cup 2019, pas fitores se mrekullueshme kunder North Macedonia.

Forca Ekipa

[:]