Categories
Lajmet

[:sq]Leonit Nushi fitues i turneut Albania Bowl 2019, U14[:]

[:sq]31 mars 2019

Tenisti nga Kosova Leonit Nushi u shpalle fitues sot i turneut “Albania Bowl 2019” per kategorine U14.

Turneu i organizuar nga Shkodra Tennis, ne Tirane perfundoi sot.

I urojme suksese fituesve!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14 po marrin pjese ne Albanian Bowl 2019.[:]

[:sq]30 mars 2019

Tenistet tane te grupmoshave U12 dhe U14 po marrin pjese ne Albanian Bowl 2019.

Albanian Bowl 2019 po organizohet ne Tirane nga Shkodra Tennis dhe garat jane duke u zhvilluar ndermjet datave 29-31.

I urojme suksese tenisteve tane!

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Semi Kito dhe Meldina Mislimi jane fitues te turneut “Albania Bowl 2019″[:]

[:sq]30 mars 2019

Tenistet tane Semi Kito dhe Meldina Mislimi jane fitues te turneut “Albania Bowl 2019” per grupmoshat U12, nderkaq Altea Hajrizi zuri vendin e dyte.

Garat per U14 do te vazhdojne edhe neser ne Tirane.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Femijet nga Down Syndrome Kosova ne Tennis Fest 2019.[:]

[:sq]Femijet nga Down Syndrome Kosova ne Tennis Fest 2019.

Ishe knaqesi se bashku ta shijojme sportin e tenisit, ju faleminderit per pjesemarrjen tuaj.

#DownSyndromeKososovo #TennisKosova #TennisFest2019 #fun

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Bajraliu dhe Bytyqi ne gjysmefinalen e turneut pranveror adult open 2019[:]

[:sq]23 mars 2019

Tenistet tane Granit Bajraliu dhe Burim Bytyqi kane arritur ne gjysmefinalen e turneut pranveror adult open 2019 qe po zhvillohet ne Tirane nga Federata Shqiptare e Tenisit.

Sot Bajraliu mposhti bindshem kundërshtarin e tij Genci Cakciri me rezultat 6:2 6:2, ndërsa Bytyqi i dyti tenisit ne Kosove mposhti Genajd Shypheja tenistin nr.1 te Shqiperise me rezultat 3:6 6:4 4:6.4

Neser Granit Bajraliu do te perballet me Mario Zilin, ndërsa Bytyqi me Martin Muedinin.

I urojme suksese përfaqësuesve tanë.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Sot ne paloton e sheshit “Zahir Pajaziti” u mbajte dita e dyte e Tennis Fest 2019.[:]

[:sq]22 mars 2019

Sot ne paloton e sheshit “Zahir Pajaziti” u mbajte dita e dyte e Tennis Fest 2019.

Aktivitetet filluan ne oren 10:00 deri 17:00, ku rreth 300 femije paten rastin te i marin hapat e para te sportit te tenisit dhe te argetohen me lojerat e zhvilluara gjate dites.

Falenderojme te gjithe pjesemarresit, dhe sponzoret qe e mundesuan kete ngjarje.

#KomunaePrishtines #BPB #ENRAD #KORPORATARUGOVE #MRKS

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Neser fillon “Tennis Fest 2019”.[:]

[:sq]Neser fillon “Tennis Fest 2019”.

Hapja e aktivitetit bëhet në orën 10:00, ndërsa aktivitetet do të zgjasin deri në oren 18:00, Tennis Fest do të vazhdoje edhe më 22 mars.

Ju mirëpresim te platoja e sheshit “Zahir Pajaziti”.

Një falenderim të vecantë për sponzoret e eventit:

Komuna e Prishtinës BPB ENRAD Korporata Rugove.

#tennisfest2019 #tennisday #fun #Prishtine
#KomunaePrishtines #BPB #Enrad #KorporataRugove #MinistriaeKulturesRinisedheSportit.

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Kosova organizon per heret te parne turne Tennis Europe[:]

[:sq]19 mars 2019

Urimi i Tennis Europe ne Twiter per organizimin e pare te turneut TE/ U16, ne Brestovik- Peje.

Thank you so much #tenniseurope

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Eshte publikuar rregullorja per tarifat e anetaresise 2019[:]

[:sq]19 mars 2019

Rregullorja e tarifave per anetaresine ne Federate dhe per pjesemarrje ne turne eshte publikuar ne ueb faqen e FTK-se.

Ate mund ta gjeni ne linkun me poshte:

http://tenniskosova.com/…/up…/Rregullore_Tarifat_2019_02.pdf

[:]

Categories
Lajmet

[:sq]Tennis Fest 2019 do te mbahet ne Prishtine me 21- 22 mars[:]

[:sq]18 mars 2019

Federata e Tenisit e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, Klubet e tenisit në Prishtinë, dhe ndihmen e sponzoreve më 21-22 mars 2019 do të organizojnë Ditën e Tenisit në Prishtinë “ Tennis Fest 2019”.

Aktiviteti do të zhvillohet dy ditë në platonë e sheshit “Zahir Pajaziti”, duke filluar nga ora 10:00 deri 18:00, me pjesëmarrës fëmijë të klasave të para dhe dyta nga shkollat fillore publike dhe private të Prishtinës, fëmijë nga SOS Fshati dhe fëmijë me Sindrom Down.

Kemi kënaqësinë të ju ftojmë edhe ju të jeni pjesë e aktivitetit tonë.

#tennisfest2019 #tennisday #fun #Prishtine

Komuna e Prishtinës BPB ENRAD Korporata Rugove Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

[:]